Czy wszyscy ludzie są tacy sami?

To kolejny z tematów projektu Uniwersytetu Dzieci, który zrealizowaliśmy z klasa 1d. Było wiele rozmów, burzy mózgu i zastanawiania się w czym jesteśmy różni a w czym tacy sami? Klasa obejrzała film, w którym zobaczyła, że niektóre cechy nie zależą od nas tylko od genów. Jak kolor skóry, oczu, włosów itp. Po wyświetleniu slajdów dowiedzieli się też, że różni możemy być pod względem upodobań kulinarnych, ubierania, religii, sposobów jedzenia i wiele innych cech ale w wielu kwestiach jesteśmy też tacy sami np. lubimy słuchać muzyki, jeździć na rowerze, uprawiać różne sporty czy po prostu bawić się. I po przepracowaniu tematu doszliśmy do wniosku, ze nieistotne jest z jakiego jesteśmy kontynentu, jaki mamy kolor skóry, język, religię czy upodobania każdy z nas ma też wiele wspólnego i chce być akceptowanym takim jakim jest.

Opracowała: Arleta Rauk

Zdjęcie ukazuje kilkoro dzieci siedzących przy stole w klasie, zajętych rysowaniem przy użyciu kredki i flamastrów z otwartych piórników.
Zdjęcie ukazuje kilkoro dzieci siedzących przy stole w klasie, zajętych rysowaniem przy użyciu kredki i flamastrów z otwartych piórników.
Zdjęcie ukazuje kilkoro dzieci siedzących przy stole w klasie, zajętych rysowaniem przy użyciu kredki i flamastrów z otwartych piórników.
Skip to content