Science Lubię to! – finał

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty wzięli udział w konkursie Science Lubię to! W dniu 2.03.2024 na Wydziale Biologii w Poznaniu odbył się etap finałowy, w którym naszą szkołę w konkursie reprezentowała Zofia Augustyniak z klasy 8a. Zofia zmierzyła się z zagadnienieniami z zakresu biologii, geografii i chemii, i zdobyła tytuł laureata kuratoryjnego konkursu Science Lubię to. Podczas wydarzenia odbył się również wykład prowadzony przez Panią Profesor Marlenę Lembicz pt. „Moc technologiczna grzybów”, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy konkursu. Oprócz zdobytego tytułu laureatki i dodatkowych punktów do szkoły średniej Zofia wraz z nauczycielem będzie uczestniczyć w zajęciach terenowych na Wydziale Biologii. Serdeczne gratulacje dla Zofii.

Na zdjęciu widoczna jest młoda kobieta stojąca w przestronnym wnętrzu z nasadzeniami tropikalnymi w tle. Uśmiecha się delikatnie do kamery, trzymając w dłoniach certyfikat lub dyplom. Jest ubrana w styl casualowy: jasną bluzkę z kołnierzykiem i ciemne spodnie. Wygląda na to, że otrzymała wyróżnienie lub nagrodę, co wskazuje na jej sukces lub osiągnięcie. Otoczenie wydaje się być częścią większego budynku, być może uniwersytetu lub centrum konferencyjnego, z widocznymi balustradami i poziomami na piętrach za nią.

Zawody warcabowe dla klas 1-3

9 lutego w Kórnickim DiMie odbyły się zawody warcabowe uczestniczyli w nich uczniowie klas 3 i 1 Oskar Schwarc, Piotr Panek oraz Wojciech Majsnerowski.

Jan Borczyk

DBI – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dn. 6 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach zajęć zintegrowanych oraz kół zainteresowań uczniowie z klas 1-3 mogli wziąć udział w aktywnościach kształtujących prawidłowe postawy oraz nawyki gwarantujące im bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci. Bezpieczeństwo w Internecie to temat aktualny i nadzwyczaj istotny, dlatego w celu przypomnienia najważniejszych informacji zapraszamy najmłodszych do ponownego obejrzenia filmików z serii „Owce w siecioraz na stronę: sieciaki.pl. Dodatkowo, polecamy tematyczną grę edukacyjną „Interlandia”.

I pamiętaj, drogi użytkowniku! Keep calm and be safe in Internet!

Zawody warcabowe

7 lutego br. uczniowie z klas 7 i 8 wzięli udział w zawodach warcabowych w Kórnickim DiMie, do kolejnego etapu awansowali Zofia Augustyniak, Gabriel Przybyłek, Maja Doniec.

Jan Borczyk

Na zdjęciu widoczna jest grupa pięciu młodych osób stojących w jasnym pomieszczeniu z dużymi oknami w tle. Są ustawieni w linię, przed banerem promującym Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Wieża" Pionier Ostrów Wielkopolski. Dwóch chłopców po lewej stronie nosi ciemne bluzy, środkowy chłopiec jest ubrany w czarną bluzę z logo, dziewczyna po prawej stronie ma na sobie różową bluzę, a ostatnia osoba na zdjęciu, po prawej stronie, ma na sobie niebieską koszulę w kratę i białe buty. Wszyscy patrzą w stronę kamery z neutralnymi wyrazami twarzy.

Konkurs matematyczny „Leon”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zintegrowanym oraz uczniów klas 1-8 Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”. Regulamin konkursu znajduje się na stronie:  Konkursy Przedmiotowe Leon | Warunki Uczestnictwa (leon-konkursy.pl)

Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności jest sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych.

Celem testu matematycznego jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.                                                   

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie ucznia do 6.03.2024 r. u organizatorów oraz uiszczenie opłaty w wysokości 15 zł.

Konkurs zostanie przeprowadzony między 25 – 27.03.2024 r.

Przykładowe testy oraz regulamin pod poniższym linkiem:  Konkurs Przedmiotowy Leon | Przykładowe Testy (leon-konkursy.pl)

Organizatorzy: Arleta Rauk, Agnieszka Bartkowiak, Ewelina Cholewa

Skip to content