Jasełka „Droga do Betlejem”

W trzecią niedzielę adwentu 17 grudnia 2023r. w naszej Szkole Sp2 Kórnik zostały wystawione Jasełka pt. „Droga do Betlejem”, które kierowały uwagę przybyłych widzów ku Temu, który przychodzi do każdego z nas. Przychodzi na tyle, na ile mamy otwarte i przygotowane dla Niego nasze serca. Uczniowie wcielili się w rolę współczesnych ludzi, którzy zagubili sens Bożego Narodzenia. W codziennej krzątaninie zabiegają o pięknie wystrojony dom, własny wygląd, zarabianie pieniędzy oraz zapominają o najstarszych członkach rodziny. Bóg posyła im na pomoc zastępy Aniołów, którzy mają im przypomnieć, że w Betlejem wydarzył się CUD – NARODZINY BOŻEGO SYNA. Dzięki nim zostaje zburzony mur zbudowany z pychy, egoizmu, chciwości… Pośród ludzi zapanowała miłość, dobroć, radość, cierpliwość i łagodność.

Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia zwracają uwagę na to, iż „zdarzyć się może wszędzie owo najważniejsze spotkanie w naszym życiu, ale trzeba wyjść Mu naprzeciw, trzeba chcieć Go szukać”. Wówczas przesłanie Świąt i atmosfera miłości oraz życzliwości będzie nam towarzyszyła nie tylko w tym wyjątkowym czasie, ale również w codziennym życiu.

Scenografia Jasełek miała za zadanie połączyć współczesność z wydarzeniami z czasów narodzin Pana Jezusa.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła naszych aktorów gromkimi brawami. Nasi aktorzy wystawili również Jasełka dla społeczności szkolnej 22 grudnia 2023r. 

Życzymy wszystkim otwartości na prawdziwy sens Bożego Narodzenia i przyjęcia Dzieciątka Jezus do swojego życia w nadchodzącym Nowym Roku 2024r.

Organizatorzy: Monika Czubanowska, Anna Stelmach.

Zespół aktorski tworzyli uczniowie z klas: 4b, 5abcd, 6c, 7abc, 8a

Skip to content