„Mój tata biega!”

W minionym tygodniu zeróweczka miała okazję uczestniczyć w zajęciach zatytułowanych „Mój zawód, moje hobby”. Zajęcia realizowane są we współpracy z rodzicami, a ich celem jest zapoznawanie uczniów z różnorodnością zawodów oraz możliwością rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Podczas czwartkowego spotkania, dzięki zaangażowaniu p. Jakuba Dembińskiego, uczniowie dowiedzieli się jak w prosty, niepozorny sposób można zacząć przygodę z bieganiem. Tata Tomka, wielokrotny uczestnik maratonów, półmaratonów oraz sztafet, opowiedział nam o satysfakcji, jaką czerpie z realizacji swojego hobby. Korzystając z własnego doświadczenia zapoznał nas ze znaczeniem rozgrzewki przed podejmowanym treningiem, ze specyfiką doboru obuwia i odpowiedniej odzieży oraz ważnością rozciągania, które należy wykonać po treningu. Opowiedział o odpowiednim nawodnieniu i odżywianiu. Zaprezentował także szereg gadżetów, które wspomagają uprawianie tej dyscypliny sportu. Pokazał nam zdobyte medale, a na koniec zajęć, nas samych p. Jakub uhonorował symbolicznymi medalami – co było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem, ponieważ medale były złote!!!

Raz jeszcze bardzo dziękujemy p. Jakubowi za przybycie i chęć podzielenia się z nami swoim doświadczeniem. Kto wie, być może wkrótce, ktoś z nas zacznie dzięki temu biegać… Wszyscy zerówkowicze zgodnie stwierdzili: „Spotkanie było niesamowite”.

Zresztą popatrzcie sami. Poniżej fotorelacja 😉

Na zdjęciu widzimy grupę dzieci siedzącą na podłodze wokół dorosłego, który wydaje się być trenerem lub instruktorem. Razem oglądają medale. Środkowe zdjęcie pokazuje tego samego mężczyznę siedzącego na podłodze i prezentującego trofea sportowe. Na dolnym zdjęciu grupa dzieci wykonuje ćwiczenia fizyczne, naśladując dorosłego. Na samym dole widzimy uśmiechniętą grupę dzieci i dorosłego, wszyscy z medalami, co sugeruje, że uczestniczyli w jakimś konkursie lub wydarzeniu sportowym.
Skip to content