Tydzień Edukacji Globalnej

W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach, poszerzając swoją wiedzę między innymi z zakresu nauk przyrodniczych. Uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wykładzie online „Jak nie dać się fake newsom w czasach konfliktów?” oraz „O języku pokoju. Jak kłócić się pięknie?”. Uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielką chemii Panią Agnieszką Witczak zbadali zanieczyszczenie pobliskiego jeziora. Uczniowie klas 7-8 brali udział w wykładzie online pt. „Mózg w okresie dojrzewania” przeprowadzonym przez Panią dr Magdalenę Durda – Masny. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się jak jest zbudowany ich mózg, jak zmienia się podczas okresu dojrzewania oraz jakie to niesie ze sobą szanse i zagrożenia. Dodatkowo klasa 7b uczestniczyła w wycieczce na Wydział Biologii i Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu. Podczas wycieczki na Wydziale Biologii uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w których zobaczyli różnorodne rośliny tropikalne, poszerzając swoją wiedzę z zakresu botaniki. Zajęcia zostały przeprowadzone przez prof. UAM dr hab. Justynę Wiland – Szymańską. Podczas zajęć na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w Ogródku Meteorologicznym, gdzie zobaczyli przyrządy do pomiarów meteorologicznych oraz uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Ziemi, gdzie mogli zobaczyć część meteorytu o wadze 164 kg oraz wiele różnorodnych minerałów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz Pani dr Ilonie Potockiej za pomoc w organizacji zajęć na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu. Zapraszamy do fotorelacji poniżej.

Organizatorzy: Zespół Przyrodników.

Skip to content