Wycieczka do Poznania

30 maja uczniowie klas IV d i V c o ósmej rano wyruszyli na wycieczką do Poznania! Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od ekspozycji prehistorii w Muzeum Archeologicznym.  Następnie każda z klas udała się na lekcję muzealną połączoną  z warsztatami i zwiedzaniem ekspozycji. Klasa IV przeniosła się do starożytnego Egiptu, klasa V do średniowiecza. 

Kolejnym punktem zwiedzania był Plac Kolegiacki z obecnym Urzędem Miejskim, pomnikiem koziołków oraz ruinami jednej z największych w Polsce, nieistniejącej już kolegiaty św. Marii Magdaleny. Na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, w trakcie krótkiej przerwy, zjedliśmy śniadanie. 

Następnie zwiedziliśmy nowo odbudowany zamek- dawną rezydencję króla Przemysława II. Z wieży zamku mogliśmy podziwiać  panoramę Poznania. Zwiedzanie zakończyliśmy na rynku, obserwując jego największą atrakcję- koziołki na wieży renesansowego ratusza, o których krąży ciekawa legenda.

Skip to content