Zawody znane I Mniej znane

W ramach doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 3c w I semestrze zapoznali się z trzema zawodami. We wrześniu udali się do gospodarstwa rolnego do Prusinowa, gdzie mieli okazję obejrzeć najnowocześniejsze maszyny rolnicze, wykazać się swoimi umiejętnościami i siłą podczas wykopywania ziemniaków, a także utrwalić znajomość roślin okopowych i zbożowych. Przeprowadzili także wywiad z rolnikiem- tatą naszego ucznia Kuby. W listopadzie na zajęciach gościliśmy zawodowego żołnierza- tatę Lidki, który zapoznał uczniów ze swoją pracą. Dowiedzieliśmy się jakimi cechami powinien charakteryzować się żołnierz, co należy do jego obowiązków oraz jakim sprzętem dysponuje Wojsko Polskie. Dla uczniów największą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu, czapki, obejrzenia nieśmiertelnika oraz skosztowanie żołnierskiej racji żywnościowej. Suchary wszystkim bardzo smakowały. Mieliśmy okazję poznać także dwie panie policjantki- mamę Kai, która pracuje, jako detektyw w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji i mamę Kornelii, policjantkę Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego. Każda z mam opowiedziała, czym charakteryzuje się jej praca. Ze strony uczniów padało wiele pytań do pań policjantek, które cierpliwie i w wyczerpujący sposób udzielały odpowiedzi. I tym razem sprzęt policyjny cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Opracowała: Agnieszka Rzońca-Tomczak

Skip to content