Andrzejki – magiczny dzień w zerówce. 

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Również dzieci z oddziału przedszkolnego próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Dnia 30 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Tego dnia przychodząc do szkoły, każdy mógł przebrać się w piękny kostium, a zaraz po śniadaniu rozpoczęło się andrzejkowe wróżenie. Muzyka i „czarodziejskie” rekwizyty wprowadziły wszystkich w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które były przebrane dzieci – nie zabrakło wśród nich księżniczek, wróżek, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci.

Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Przekuwały serca z imionami, wróżyły z koła fortuny, a za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były wesołymi pląsami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Wszyscy bawili się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.  

Agnieszka Szary

Skip to content