DBI 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

W naszej Szkole przeprowadzony został w klasach 4-8 konkurs na najładniejsze projekty zakładek. Wyróżniono 4 prace: Emilii Zaremby, Michaliny Mądry, Wiktora Krzyżaniaka oraz Laury Mytko.

W bezpiecznym Internecie nie chodzi wszak o to, aby go nie używać, tylko robić to mądrze, ponieważ jak powiedział Grace Hopper „Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to, aby stały w portach…”

Remigiusz Niezgódka

Skip to content