„Dzień Pustej Klasy” w naszej szkole!

Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone, co roku w czerwcu. Akcja ma charakter międzynarodowy, jej głównym celem jest propagowanie nauki na świeżym powietrzu. Została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii w 2012 r. W Polsce tę ideę rozpowszechnił Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w 2015 r. W tym roku już blisko 1300 szkół i przedszkoli z całego kraju przyłączyło się do tego projektu. Wśród nich jest także nasza szkoła. W piątek 16 czerwca uczniowie SP nr 2 opuścili swoje klasy, udając się na łono natury. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne, jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Na świeżym powietrzu odbyły się lekcje języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, lekcje plastyki, przyrody, historii, techniki, religii, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Pogoda dopisała, dlatego mogliśmy zrealizować wszystkie założone cele. Zajęcia dały dzieciom dużo radości i możliwości spożytkowania swojej niewyczerpanej energii, rozwijały kreatywność i wyobraźnię, uczyły koncentracji i uważności oraz integrowały. Przyroda naszej okolicy pozwala na realizację takich działań, dlatego warto częściej wychodzić z sal lekcyjnych na rzecz środowiska naturalnego. Edukacja w terenie okazała się strzałem w dziesiątkę!

organizatorki

Elżbieta Kubicka i Agnieszka Rzońca-Tomczak

https://drive.google.com/file/d/1lBcNYT4RP9pFZyZhMqcKFWb3uaY-9aM3/view?usp=sharing

Skip to content