Dzień Szkolnej Pielęgniarki

Z okazji obchodzonego 7 października „Dnia Szkolnej Pielęgniarki” postanowiliśmy podziękować naszej Pani Pielęgniarce Beacie Brockiej, która czuwa nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem naszych uczniów. Dzień 7 października został wybrany nieprzypadkowo – jako data urodzin Hanny Chrzanowskiej (1902–1973), która jako pierwsza propagowała w Polsce zakładanie szkolnych gabinetów pielęgniarskich. Hanna Chrzanowska jest najbardziej znaną polską pielęgniarką. Była osobą o fascynującym życiorysie. Napisano o niej kilkanaście książek. W 2018 roku papież Franciszek ogłosił ją błogosławioną.

O tym, jak bardzo potrzebna jest obecność pielęgniarki, wie każdy uczeń, rodzic i nauczyciel. Dzięki jej pracy szkoła może funkcjonować bezpiecznie i stabilnie, a sami uczniowie czują się zaopiekowani. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali serduszka, na których umieścili serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności. Z wypisanych serduszek została utworzona ogromna laurka, którą uczniowie dzisiaj tj. 10 października wręczyli Pani Beacie wraz z dyplomem. Nie obyło się bez wzruszeń i radości.

Pani Beato serdecznie dziękujemy za gotowość niesienia pomocy i ogromną cierpliwość w okazywaniu zrozumienia 🙂

Organizatorzy: Panie Monika Czubanowska, Anna Stelmach.

Skip to content