Jak trenować myślenie? 

W dniu 16.09.2022r. został przez klasę 3a zrealizowany 2 temat w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci: Jak trenować myślenie? Na początku dzieci obejrzały film: Co robić, gdy coś mnie zaskoczy? Następnie dzieci opowiedziały zaskakujące sytuacje w ich życiu. Po przeanalizowaniu kolejnych etapów: zaskoczenie- pomysł- działanie- rozwiązanie dzieci otrzymały karty pracy z……? Jakie było zaskoczenie, kiedy okazało się, że tematem są urodziny. Dzieci wysłuchały historii o zapomnianych urodzinach, a następnie podzieleni na grupy przygotowały: tort, ozdoby, zabawy urodzinowe z przedmiotów, które znajdują się w klasie. Jedna z grup zrobiła wspaniały tort z kolorowych poduszek przyzdabiając go świeczkami ( rolkami po papierze z balonikami zamiast ognia), kolorowymi, kwiatkami i serduszkami. Znalazł się tez nóż do pokrojenia tortu( zrobiony z patyka i sznurka) oraz talerzyki na rozdzielnie tortu. Kolejna grupa przygotowała urodzinowe ozdoby – świetlne lampiony – z baloników, świece z rolek i baloników, girlandy z kolorowego papieru. Ostatnia z grup przedstawiła propozycje zabaw i przygotowała do tego niezbędne pomoce – piniata ( zrobiona z papierowej torby przyozdobionej pięknymi malunkami), balony – do konkursu tańca z balonami, do konkursu podbijania balonów i wreszcie odznaki z uśmiechem na patyczkach do nagród dla zwycięzców konkursów. Poszczególne grupy okazały się bardzo kreatywne i pomysłowe w realizacji swoich zadań.

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content