Klasy 3 w Izbie Pamiątek Regionalnych w Bninie

W ramach akcji ” Spacerkiem po Bninie” w dniach 25 – 26.04.2023 r. klasy 3 odwiedziły Izbę Pamiątek Regionalnych. Pan Kazimierz Krawiarz opowiadał ciekawie i przejmująco o historii Bnina i naszej rodowitej mieszkance Wisławie Szymborskiej. Izba Pamiątek Regionalnych kryje wiele skarbów, które przez lata kolekcjonował pan Krawiarz. Fascynujący człowiek, któremu nie jest obojętny żaden eksponat a co za tym idzie historia naszej miejscowości. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Bnin jest najstarszą miejscowością w Polsce a zapiski o nim datuje się już na 2800 lat temu. Osobna izba poświęcona Wisławie Szymborskiej zawiera wszystko co udało się zebrać na jej temat. Nasz przewodnik podzielił się ciekawymi historiami z życia państwa Szymborskich. Przez całą podróż po historii Bnina pan podkreślał jak ważne jest kolekcjonowanie zdjęć i pamiątek z naszej młodości. Nigdy nie wiadomo czy pośród nas nie kryje się ktoś kto kiedyś tak, jak Wisława Szymborska będzie kimś sławnym i rozpoznawalnym na całym świecie. Na koniec Natalia – uczennica klasy 3a –  zaszczyciła nas swoim pięknym głosem i w izbie poświęconej pamięci Wisławie Szymborskiej zaśpiewała piosenkę do wiersza autorki ” Nic dwa razy się nie zdarza”, a następnie wpisała się do księgi pamiątkowej, gdzie będzie umieszczone jej zdjęcie na pamiątkę tego wydarzenia. Tak uczciliśmy 100 – lecie urodzin Wielkiej Poetki.                                                                            Organizatorzy akcji: Arleta Rauk, Aleksandra Piątkiewicz, Bożena Ciesiółka                                                                  Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content