„Kule dla ptaków” – koło biologiczne

W ramach jednego z zadań „Szkolnej Ligii Wolontariackiej” uczniowie uczęszczający na koło biologiczne wykonali kule dla ptaków. Podczas zajęć poruszyliśmy kwestie sensu dokarmiania ptaków oraz zasady przygotowywania smakołyków dla ptaków. Przygotowane kule zostały zawieszone przez uczniów na terenie naszej szkoły. Zachęcamy innych uczniów do przygotowania smakołyków w swoich domach i zawieszenia w swojej okolicy. 

Przykładowe składniki do wykonania smakołyków dla ptaków:
smalec wieprzowy,
ziarna zbóż,
nasiona słonecznika, dyni,
siemię lniane, otręby,
suszone owoce jarzębiny, głogu, dzikiej róży,
rozłupane orzechy,

Dla dobra ptaków pamiętajmy, aby unikać produktów przetworzonych np. solonego słonecznika, pieczywa, smalcu ze skwarkami lub mięsem.

Zachęcamy do wykorzystania w pierwszej kolejność szyszek i skórek pomarańczy. Kule w siateczkach, trzeba regularnie kontrolować, a siatki koniecznie usunąć gdy zostaną opróżnione.

Organizator: Arkadiusz Dobosz

Skip to content