„ Lekturki spod chmurki”

Zadania z modułu 1 – innowacja „ Lekturki spod chmurki” – „ Podróżowanie przez czytanie” – „ Podróże po Polsce”

Klasa pokolorowała Lekturniki i wykonała zadania modułu I. Główny bohater wyszedł na stronach lekturnika jak żywy a historie, którymi byli zainteresowani uczniowie w ciekawy sposób zostały zaprezentowane w postaci ilustracji. Na koniec dzieci dokonały samooceny ze znajomości lektury. 

Dzisiaj tzn. 28.10.2022r. klasa 3a przystąpiła do stworzenia Lapbooka, który dotyczył książki Agnieszki Frączek „ Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”. I tak w Lapbooku pojawiła się krzyżówka z pytaniami w kwiatku, quiz z odpowiedziami w dwóch kopertach, krótka notka o autorce, jak i głównym bohaterze, plan wydarzeń, zakładka z bohaterami książki.

Ostatnim zadaniem wykonanym przez uczniów klasy 3 a w ramach modułu I  – Podróże po Polsce dzieci wykonały plakat zachęcający do przeczytania lektury Agnieszki Frączek „ Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”.

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content