Mamy laureatów Gminnego Konkursu Ortograficznego!

Dn. 26 kwietnia w SP nr 1 odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięła trójka naszych trzecioklasistów – laureatów etapu szkolnego. Z radością informujemy, że dwoje z nich osiągnęło sukces również na poziomie gminnym! Mistrzem ortografii została Amelia Nawrocka z kl. 3B, a Jacek Marciniak z kl. 3A zdobył trzecie miejsce! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, ponieważ poziom był istotnie bardzo wysoki, a różnice w punktach minimalne. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z iście kórnickim dyktandem, wykazać umiejętnościami detektywistycznymi podczas tropienia świetnie zakamuflowanych błędów oraz znajomością reguł ortograficznych naszego skomplikowanego języka ojczystego. Przy tej okazji, pragniemy gorąco podziękować organizatorom za profesjonalizm oraz ciepłe przyjęcie, zwłaszcza w tak miłych dla nas okolicznościach 🙂

Grupa dzieci kuca w sali przed tablicą z napisem "Gminny konkurs ortograficzny". Każde z dzieci dumnie prezentuje zdobyty dyplom, a przed sobą ma torby z nagrodami.
Grupa dzieci trzymających balony stoi w sali przed tablicą z napisem "Gminny konkurs ortograficzny". W dłoniach trzymają torbę z nagrodami i teczkę z dyplomem.
Skip to content