Marsz dla Ziemi

W minionych tygodniach wielu uczniów i nauczycieli szkoły postanowiło pokazać swoją troskę o los naszej planety. Klasy 1a, 1c i 2d postanowiły uczcić Dzień Ziemi uczestnicząc w specjalnym marszu.  Uczniom towarzyszyły wcześniej przygotowane banery z hasłami proekologicznymi np. Tyle zysku, ile odzysku; Oszczędzaj naturę, zbieraj makulaturę; Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę; Śmieci segregujesz, ziemię ratujesz.  Uczniowie przeszli kórnicką promenadą, a następnie na polanie odczytali hasła i wspólnie analizowali ich znaczenie. Najważniejsze okazały się słowa- “Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Tylko świadomość, że każde najmniejsze działanie ma sens, jest szansą, aby młodzi ludzie zaangażowali się w ochronę środowiska. 

https://drive.google.com/file/d/1vAo29L3bLjjyOb_xj69MjBj8FSTFtG97/view?usp=sharing

Weronika Janicka, Karolina Majchrzak, Danuta Turajska

Skip to content