Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana akcja informacyjna mająca na celu przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnościami i zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących z integracji. 

Na zajęciach z wychowawcami uczniowie mieli okazję zapoznać się z materiałami edukacyjnymi w formie prezentacji i filmów.  W ramach solidarności z osobami z niepełnosprawnościami  chętni uczniowie przypinali specjalnie przygotowane z tej okazji plakietki okolicznościowe, odrysowywali swoje dłonie na plakacie umieszczonym w holu szkoły oraz  próbowali swoich sił ucząc się podstaw języka  migowego. 

Uczniów klas 3a i 3b odwiedzili przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy „Gościnni” z Kórnika, którzy opowiedzieli o działalności placówki i zaprezentowali swoje osiągnięcia. Z kolei uczniowie przekazali podopiecznym ośrodka lampiony i kartki świąteczne  własnoręcznie wykonane w ramach wolontariatu.

Opracowała: Aleksandra Piątkiewicz

Skip to content