Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami odwiedzili nas przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy „Gościnni” wraz  z rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami p. Anitą Wachowiak, z którymi współpracujemy w ramach szkolnego wolontariatu. Podopieczni „Gościnnych” wystąpili dla uczniów klas 2c i 3d w ekologicznej wersji przedstawienia „Jaś i Małgosia”. Z kolei pani Anita przeprowadziła bardzo ciekawą pogadankę na temat różnych rodzajów niepełnosprawności. Chętni uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami między innymi znajomością podstaw języka migowego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, dlatego mamy nadzieję na kolejne wizyty i dalszą współpracę.

Aleksandra Piątkiewicz

Skip to content