„PRZYGODA Z PRZYRODĄ” KLASY 3D

11 stycznia 2023 roku nasza klasa realizowała projekt edukacyjny pt. „Dlaczego zebry mają paski? – podróże po świecie – Afryka”, natomiast 12 stycznia „Podróże w czasie – starożytny Egipt. Jak powstało pismo? Podczas tych dni dowiedzieliśmy się wiele o kontynencie afrykańskim. Poznaliśmy jego faunę i florę, strefy roślinności oraz warunki klimatyczne. Dowiedzieliśmy się również, jak żyli ludzie około pięć tysięcy lat temu w Starożytnym Egipcie, w co wierzyli, kto był władcą Egiptu oraz jakie znaczenie dla rozwoju tej starożytnej cywilizacji miała rzeka Nil. W drugim dniu bardzo zaciekawiła nas historia pisma. Poznaliśmy pismo obrazkowe Starożytnego Egiptu, czyli hieroglify. Wiemy już, że  pismo egipskie odszyfrował francuski badacz Jean-François Champollion. Kamień z Rosetty, który został znaleziony w dolinie Nilu, stał się kluczem do odczytania egipskich hieroglifów. Dowiedzieliśmy się także, że dzieci w Egipcie miały swoje ulubione zabawki np. lalki. Niestety nie wszystkie mogły się uczyć. Cieszy nas to, że lubiły grać w piłkę, tylko trochę inaczej. Były to dwa dni wspaniałej podróży po świecie i podróży w czasie! 🙂 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji w rytmie afrykańskiej muzyki!

opracowała: Elżbieta Kubicka

https://drive.google.com/file/d/14A7pDVRyP0uWUqfX3Lbp0neDNnVbLtRk/view?usp=share_link

Skip to content