Szkolny Konkurs Recytatorski

4 grudnia br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I – III. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników. W tym roku tematem naszego konkursu była „Przyroda w wierszach i wierszykach”. Najmłodsi uczniowie przygotowali do recytacji piękne wiersze o tematyce przyrodniczej. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno słowa oraz rozbudzanie zamiłowania do poezji. Oceniając występy uczniów jury w składzie: Elżbieta Kubicka, Agnieszka Rzońca–Tomczak i Izabela Biernacka brało pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu, wartość interpretacji i ogólne wrażenie artystyczne. Tegoroczne recytacje stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego wybranie najlepszych nie było łatwą sprawą. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów i burzliwej naradzie, jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajęła Kalina Pioterek z klasy 3b, na II miejscu znalazła się Amelia Nawrocka z klasy 3b, a III miejsce przypadło Aleksandrze Matysiak z klasy 2c. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

Organizatorzy: Agnieszka Rzońca-Tomczak, Izabela Biernacka

Skip to content