Święto Patronki w SP nr 2

Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały charakter projektowy. Cała społeczność szkoły honorowała Teofilę podejmując różnorodne aktywności przez większą część listopada. Od 6 do 17 listopada uczniowie podczas lekcji wychowawczych poznali podstawowe fakty dotyczące życia i działalności Patronki naszej szkoły. Pomiędzy 13 a 23 listopada zostały wykonane rozmaite zadania związane z naszą Patronką. Klasy 1 i 2 przedstawiły w swoich pracach jak wyobrażają sobie Teofilę współcześnie. Klasy 3 zanurzyły się w czasach Patronki podczas spotkania z dr Kazimierzem Krawiarzem w Izbie Pamiątek Regionalnych. Klasy 4 odbyły spacerek po Bninie i Kórniku śladami trzech znakomitych kobiet: Teofili, generałowej Zamoyskiej oraz Wisławy Szymborskiej. Klasy 5 wykonały modele zabytków Bnina i Kórnika, o które dbała Biała Dama. Klasy 6 nagrodziły osiągnięcia Teofili dyplomami i orderami stworzonymi na lekcjach informatyki. Klasy 7 i 8 zadbały o Białą Damę w mediach społecznościowych tworząc jej profile. Ponadto wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w zabawie polegającej na kodowaniu i rozszyfrowywaniu informacji dotyczących Teofili.Podsumowanie wszystkich działań odbyło się 24 listopada – wtedy uczniowie mogli zapoznać się z efektami swojej pracy.

Skip to content