„Tydzień Biblijny”

W naszej Szkole obchodzony był po raz pierwszy „Tydzień Biblijny” w dniach od 24 do 28 kwietnia 2023r. W ramach tego tygodnia nasi uczniowie podjęli się wspólnego przepisywania Pisma Świętego. W tym roku była to Ewangelia wg Św. Jana oraz 1 i 2 rozdział Dziejów Apostolskich nawiązujących do obecnie przeżywanego w Kościele okresu wielkanocnego.

Dzieci przepisywały fragmenty do „Księgi Słowa Bożego” wyłożonej w holu szkoły.

Dzięki temu uczniowie poczuli się jak dawniejsi skrybowie zajmujący się własnoręcznym przepisywaniem ksiąg:) Chętnych osób nie brakowało!:). Kolejną odsłoną tej akcji było wykonanie zdjęcia lub selfie z Pismem Świętym. Uczniowie mieli okazję spotykania się z żywym Słowem Bożym, które w formie krótkich zdań były rozmieszczone w rożnych częściach budynku szkolnego.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się w obchody „Tygodnia Biblijnego”.