Konkurs recytatorski dla klas 1-3 rozstrzygnięty!!!

Dnia 27 kwietnia w naszej placówce odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski” dla klas 1-3.

Celem konkursu była popularyzacja polskiej poezji dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań literackich. Zadanie konkursowe polegało na pamięciowym opanowaniu, wybranego przez uczestnika wiersza i wyrecytowaniu jego treści przed komisją konkursową.

W rywalizacji o miejsca na podium wzięło udział dwudziestu uczniów. Każdy z uczestników, najlepiej jak potrafił, zaprezentował swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie, co niejednokrotnie zaskoczyło jury. Po zakończeniu konkursu nastąpiły burzliwe obrady komisji, która wytypowała zwycięzców.

Oto oni:

I miejsce Aleksandra Matysiak kl. 1c

II miejsce Julia Matysiak kl. 3 c

III miejsce Antonina Jakubiak 1c

            Podczas ogłoszenia wyników, uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach  recytatorskich.

M. Kołacka, K. Majchrzak, P. Malinowska

Skip to content