Tydzień Edukacji Globalnej

W tym roku w ramach TEG uczniowie klas VIII na lekcjach wiedzy o społeczeństwie utrwalili informacje i wzbogacili swoją wiedzę na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju, a w szczególności zwrócili uwagę na jakościową edukację i szeroko rozumianą ochronę przyrody. Głównym tematem dyskusji były zmiany, które następują w edukacji w XXI wieku. Uczniowie wskazywali również szanse i zagrożenia w kontekście ludzkiej działalności i ingerencji w środowisko naturalne. Tegoroczne hasło TEG  zainspirowało uczniów do rozmów na temat solidarności społecznej w samorządzie terytorialnym, którą rozumiano jako samodzielność, niezależność, wspólnotowość i odpowiedzialność społeczną. Efektem wymiany opinii i różnych doświadczeń były wykonane przez uczniów plakaty.

Organizator: Alina Adamczyk

Skip to content