Walentynki na lekcji języka niemieckiego.

Walentynki to coroczne święto zakochanych, obchodzone 14 lutego i właśnie z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali się do tematu bardzo rzetelnie. Uczniowie przygotowali piękne kartki walentynkowe (Valentinskarten) oraz plakaty ze słownictwem dotyczącym Dnia Zakochanych (Tag der Liebe) .Chętnie słuchali i śpiewali piosenki dotyczące tego święta. Uczniowie z klas ósmych przygotowali również piękne prezentacje multimedialne oraz quizy. Uczniowie wyjaśnili jak się obchodzi Walentynki w Niemczech? Jakie tradycje i zwyczaje są obchodzone tego dnia?

Otóż pochodzi ona od biskupa Walentego, który miał w tym dniu urodziny i był patronem zakochanych. Symbolem Walentynek jest czerwone serce ( rotes Herz). Zwyczajem w tym dniu jest: wysyłanie anonimowych listów miłosnych (Liebesbriefen) oraz obdarowywania się drobnymi upominkami (Geschenke),jak na przykład maskotki misie (Teddybar) lub czekoladki (Pralinen). W Niemczech, tak jak w Polsce, prezentem są czerwone róże (rote Rosen) oraz słodycze w kształcie serca, zwłaszcza pierniki i marcepany (Lebkuchenherzen).

Co ciekawe symbolem miłości w Niemczech jest świnka, kora jest umieszczana na kartkach walentynkowych.

Z okazji Walentynek życzę Wszystkim dużo miłości w tym dniu, a także każdego innego dnia 😊!!!

Poniżej zapraszam do foto-galerii.

Opracowała: Paulina Tórz

Skip to content