„Wiosna w kaligrafii” – Szkolny Konkurs Pięknego Pisania

„Wiosna w kaligrafii” – Szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas I-III 

                          o tytuł „Mistrza Kaligrafii” w roku szkolnym 2022/2023

20 marca 2023 r. odbyła się pierwsza edycja Konkursu Pięknego Pisania dla uczniów klas I-III o tytuł „Mistrza Kaligrafii”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas trzecich i drugich. Konkurs miał na celu rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zadania związane były z tematyką wiosenną i polegały na pięknym przepisaniu tekstu oraz wykonaniu zdobień motywami kwiatowymi. Każda klasa miała inny poziom trudności zadań. Jury w składzie: p. Patrycja Mila i p. Natalia Jankiewicz, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie dzieci reprezentowały wyrównany i bardzo wysoki poziom w zakresie sztuki pięknego pisania. A oto wyniki konkursu: „Mistrzem Kaligrafii” klas trzecich została Pola Stekiel (kl. 3c), drugie miejsce zajęła Maria Pawłowska (kl. 3b), miejsce trzecie zajęły Antonina Sobisiak  (kl. 3d) i Zofia Konieczna (kl. 3e). Klasy drugie: „Mistrzem Kaligrafii” została Nikola Góźdź (kl. 2b), drugie miejsce zajęła Zuzanna Jakubowska (kl. 2a), trzecie miejsce zajęła Michalina Naskrent (kl. 2d) oraz wyróżnienie zdobyła Lena Krzewińska (kl. 2c). Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Ich rodzicom i wychowawcom bardzo dziękujemy za pomoc przy realizacji konkursu. Wszystkie dzieci biorące udział zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.                           

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorki konkursu: Elżbieta Kubicka, Agnieszka Rzońca-Tomczak

Skip to content