Wyjście klasy 1D do Biblioteki Publicznej w Bninie „Powitanie Jesieni”

Jutro rozpoczyna się astronomiczna jesień a już dzisiaj klasa 1D wybrała się do biblioteki, żeby przywitać jesień i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które wiążą się z tą porą roku. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu, ale też dowiedziały się wiele nowych rzeczy. Wymieniły lub poznały jesienne miesiące; zjawiska zachodzące jesienią w przyrodzie; skarby, które daje las i co z nich można zrobić; nazwy ptaków, które odlatują z lub przylatują na zimę do Polski; owoce i warzywa, które zbierane są jesienią i jakie pyszności z nich można przyrządzić. Dowiedziały się, że najcięższa dynia na świecie waży 1200 kg. Całość zajęć przeplatana była piosenkami i wierszami o tematyce jesiennej. Po zajęciach udaliśmy się do innej sali, żeby skorzystać z jesiennych liści i wykonać ciekawe prace plastyczne. Powstała między innymi: rodzinka jeży, Pani Jesień, dinozaury, ludziki i piękne jeżyki, myszki a nawet rybki. Spędziliśmy miło, aktywnie i kreatywnie czas i chętnie jeszcze tam wrócimy 😊

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content