Zajęcia edukacyjne w WPN

Dnia 12 października uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, przygotowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zajęcia dotyczyły fauny i flory WPN. Za pomocą przygotowanych gier i pomocy dydaktycznych uczniowie poznali elementy przyrodnicze Parku. Podczas spaceru po ścieżce dydaktycznej najmłodsi obserwowali jesienne zmiany w przyrodzie, rozpoznawali tropy zwierząt, poznali znaczenie martwego drzewa w lesie oraz historię Wyspy Zamkowej na Jeziorze Góreckim. Z tarasu widokowego mogli dostrzec gniazdo bociana czarnego oraz ruiny zamku. Uzupełnieniem zajęć dydaktycznych były warsztaty, podczas których uczniowie wykonali modele ptaków. Zajęcia edukacyjne w WPN dostarczyły uczniom wiedzy, która wzbogaciła ich o nowe wiadomości i umiejętności.

Wychowawca: Izabela Biernacka

Skip to content