Zawody gminne w  Piłce Koszykowej 15.02.2023r.

Dnia 15.02.2023 r. w hali sportowej OAZA w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej w dwóch kategoriach wiekowych. Brały w nim udział klasy młodsze (4-6) oraz klasy starsze (7-8).  Nasza szkoła zgłosiła do rozgrywek 3 zespoły: dwie reprezentacje męskie oraz jeden zespół żeński, który brał udział w rozgrywkach klas 7-8. Dziewczyny uplasowały się w turnieju na najniższym stopniu podium, natomiast drużyny męskie zajęły w dwóch kategoriach drugie miejsca. Po zawodach był spory niedosyt, ponieważ zabrakło bardzo niewiele do zdobycia złotych medali. Mecze były bardzo wyrównane, a poziom sportowy turnieju stał na wysokim poziomie. Uczniowie naszej szkoły pokazali ducha walki i spore zacięcie sportowe. Cieszymy się bardzo z tegorocznego osiągnięcia, a naszym celem w przyszłym roku szkolnym jest wywalczenie mistrzostwa gminy w koszykówce. 

Naszą szkołę reprezentowali: 

  1. Zespół żeński: Nina Mieniok, Martyna Kujawa, Patrycja Kilanowska, Wiktoria Warzybok, Zuzanna Powaga, Julia Krawczyk, Julia Andrzejewska, Bianka Gorwa, Olga Różańska, Martyna Kuberacka, Hanna Żelazna.
  2. Zespół męski (igrzyska dzieci): Jędrzej Szofer, Igor Bykowicz, Piotr Walewski, Mateusz Niemier, Aleksander Szmechel, Tymon Pioterek, Bartosz Szafoni, Oliwier Cielewicz, Franciszek Wachowiak, Antoni Grześkowiak, Leon Mazurkiewicz.
  3. Zespół męski (igrzyska młodzieży): Franciszek Wachowiak, Kacper Wesołek, Mateusz Miara, Filip Joachimiak, Jędrzej Krześ, Oskar Małecki, Mateusz Szymański, Ksawery Osuch, Dawid Rauk, Jakub Szafoni, Nowacki Aleksander.

Opracowali: Filip Soboń i Oskar Stankowiak

Skip to content