Zrozumieć przebaczenie

Uczniowie klas 3A i 3B już od września szczególnie przygotowują się do I Komunii Św. Na ostatnich lekcjach religii zapoznawali się z 5 warunkami dobrej spowiedzi.

Ostatnia lekcja pozwoliła im nieco inaczej spojrzeć na Jezusa i Jego łaskę uświęcającą, którą otrzymuje się podczas sakramentu pokuty i pojednania, bowiem wykonali eksperyment ukazujący Jezusa – człowieka – grzech.

Anna Stelmach

Collage z czterema zdjęciami przedstawiającymi uczniów w klasie podczas zajęć religijnych. W lewym górnym rogu grupa dzieci stoi razem, niektóre z nich podnoszą kciuki do góry, w tle widać plakat z napisem "Poznaję JEZUSA RELIGIA - KLASA 3A". W prawym górnym rogu zdjęcie przedstawia ucznia w białym fartuchu laboratoryjnym, trzymającego probówkę, z kolegami w tle. Lewe dolne zdjęcie pokazuje ucznia analizującego substancję w probówce przy stoliku z napisami "CZŁOWIEK", "JEZUS", "GRZECH". Prawe dolne zdjęcie przedstawia nauczyciela i ucznia przeprowadzających eksperyment przy tym samym stoliku, nauczycielka podnosi coś do góry, a uczeń obok niej obserwuje.
Collage z czterema zdjęciami z zajęć religijnych. W lewym górnym rogu dzieci robią serduszka palcami, stoją przed tablicą z tymi samymi słowami. W prawym górnym rogu widać zbliżenie na grupę dzieci tworzących serduszka przed oczami. Lewe dolne zdjęcie pokazuje nauczyciela z podniesionymi rękoma, demonstrującego eksperyment, z uczniem obok. Prawe dolne zdjęcie przedstawia nauczyciela w żółtym swetrze, przeprowadzającego eksperyment, z uczniem w okularach obok, który również jest zaangażowany w eksperyment. Wszystkie zdjęcia pokazują uczniów i nauczycieli w dynamicznej i zaangażowanej atmosferze.