Czym ludzie różnią się między sobą?  18.11.2022 r.

Klasa 3a w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „ Jak odczytywać emocje?” zastanawiały się czym ludzie różnią się między sobą? Na początku dzieci miały zastanowić się z jakim zwierzęciem się utożsamiają. Następnie obejrzały film o 4 królewiczach, którzy byli różni od siebie, ale razem wzajemnie doskonale się uzupełniali. Dzieci po omówieniu tych postaci doszły do wniosku, że każdy z nich był równie ważny i potrzebny do zrealizowania zadania jakim była podróż. Następnie dzieci obejrzały prezentacje i zastanowiły się, do którego zwierzęcia najbardziej im jest po drodze. Za pomocą zabawy ruchowej pokazały te cechy charakteru zwierząt, do których im było najbliżej. Po prezentacji dzieci obejrzały fragment filmu „ Zwierzogród” i omówiły pokrótce główne cechy charakteru  bohaterów. Potem odpowiedziały jakie zwierzęciem oceniły siebie na początku a jak to co dla niektórych zmieniło się podczas poznawania bohaterów poszczególnych filmów. Ostatnie zadanie polegało na wpisaniu się w 4 typy charakterologiczne wywieszone na tablicy. I tutaj okazało się, że wielu dzieciom ich osoba pasuje nie tylko do jednego typu. Podsumowując zadanie dzieci stwierdziły, że ludzie różnią się między sobą ale to nie przeszkadza, a wręcz pomaga, żeby realizować wspólnie różne pomysły.

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content