DBI

„Działajmy razem” to hasło obchodzonego 7 lutego 2023 Dnia Bezpiecznego Internetu, promującego działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Dlatego ograniczenia w korzystaniu z internetu są tak samo ważne dla młodych ludzi, jak zasady zachowywania się offline.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kórniku została lokalnym organizatorem inicjatywy DBI i wzięła udział w konkursie na najciekawsza inicjatywę DBI. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs na zakładkę do książki z hasłami związanymi z bezpiecznym internetem. Te najładniejsze zostały wydrukowane i rozdane społeczności szkolnej. Za udział w tym ważnym przedsięwzięciu otrzymaliśmy certyfikat.

Prawie 5 miliardów ludzi korzysta z internetu. To ponad 62% ludzkości. To więcej niż liczba ludzi posiadających dostęp do podstawowych usług medycznych. Obecność w świecie online stała się jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Choć internet otwiera szerokie perspektywy, razem z nimi pojawia się ryzyko – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Rozumiejąc potrzeby młodego człowieka i znając zagrożenia – obchodzimy każdego roku Dzień Bezpiecznego Internetu.

Remigiusz Niezgódka