„E-papierosy. Dziękuję, nie palę!”

Ostatnio na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 8c zajmowali się tematem: Jaki wpływ na nasze zdrowie mają e-papierosy? Na początku uczniowie podczas burzy mózgów zastanawiali się jak zdefiniować słowo „uzależnienie”.Nastepnie, już podzieleni na grupy, zapisywali na swoich planszach powody, dla których młodzi ludzie mogą sięgać po nikotynę.  Co ciekawe, jednym z najczęściej powtarzających się  wymienianych powodów była ciekawość, czy presja rówieśników. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie stwierdzili,że jest zbyt dużo powodów, dla których nie warto palić.

Lekcja uświadomiła uczniom jakie zagrożenia oraz konsekwencje dla naszego zdrowia mogą wynikać z tego nałogu.

Gratuluję uczniom mądrych i przemyślanych wypowiedzi, zaangażowania w dyskusji oraz dziękuję za aktywny udział w lekcji.

Opracowała: Paulina Tórz

Skip to content