„Dzień Nieba – Święty zwycięża”

W dniu 31 października w godzinach od 16:00 do 17:00 chętne dzieci z naszej Szkoły wzięły udział w organizowanej co roku Akcji „Dzień Nieba – Święty zwycięża”. Procesja z relikwiami Świętych uroczyście rozpoczęła nasze spotkanie. Po wspólnej modlitwie 10 różańca nastąpiła prezentacja naszych małych i dużych Świętych czyli dzieci miały okazję pokazać swoje stroje przygotowane rodzinnie w domach:) Patronem Dnia był bł. Carlo Acutis, z którym poszukiwaliśmy SKARBU. Aby do Niego dotrzeć należało rozwiązać 3 zadania. Był czas na rodzinne zagadki, quiz „Jaka to melodia?” oraz kalambury wyrazowe:) Zadania zostały wykonane wyśmienicie i dotarliśmy do Skarbu, którym dla nas wszystkich jest EUCHARYSTIA!

Bł. Carlo Acutis mówił, że „Eucharystia drogą do Nieba”. Po odkryciu Kto jest SKARBEM mogliśmy przystąpić do Komunii Świętej. Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo.

Nie zabrakło oczywiście radosnego śpiewu i tańca oraz słodyczy, które pełnymi garściami trafiły do uradowanych dzieci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP2 oraz Ks. Proboszczowi Karolowi Juśkiewiczowi za ufundowanie słodkości 🙂

ZAPRASZAMY ZA ROK!

Organizatorzy: p. Anna Stelmach i Monika Czubanowska

Skip to content