Europejski Tydzień Kodowania

EU Code Week to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W dniach 13 – 17 października uczniowie z klas 0-III mieli okazję uczestniczyć w rozmaitych aktywnościach związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania. Każdy wychowawca otrzymał pakiet zadań, które mógł wykorzystać w ramach doskonalenia wśród uczniów umiejętności szyfrowania oraz programowania. Dodatkowo, na ścianach korytarza rozwieszone zostały dużego formatu plansze, na których dzieci próbowały odkodować przygotowane przez organizatorów tematyczne napisy oraz robota. Kodowaliśmy na papierze, w komputerze, na tablecie, w Internecie, uczyliśmy się programowania wykorzystując specjalistyczną matę wraz z akcesoriami, w którą wyposażona jest nasza szkoła oraz podczas zajęć dodatkowych – koła programowania. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w proponowanych przez nauczycieli aktywnościach, prezentując również własne pomysły oraz przynosząc domowe pomoce dydaktyczne służące doskonaleniu umiejętności programowania. Intuicja podpowiada, że EU Code Week w naszej szkole potrwa znacznie dłużej, niż tydzień 🙂

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wraz ze swoimi klasami wzięli udział w EU Code Week!

Organizatorzy: I. Biernacka, M. Kołacka, Ż. Tórz.

Skip to content