Dzień Wody 22 marca 2024

Uczniowie naszej szkoły 22 marca uczestniczyli w obchodach Dnia Wody. W ramach akcji, zainteresowani zapoznali się z materiałami dotyczącymi wody umieszczonymi w holu szkolnym w postaci gazetki szkolnej, oraz uczestniczyli w tematycznych lekcjach chemii, przyrody oraz biologii. Symbolem obchodów Dnia Wody była dominującą barwa niebieska w naszej szkole. Uczniowie klasy 4d podczas lekcji przyrody poznali ciekawostki związane z ilością wody na ziemi, dowiedzieli się ile wody zużywamy do produkcji czekolady, mięsa, ubrań itp, obliczali ile wody dziennie zużywa przeciętny człowiek, dowiedzieli się dlaczego w krajach słabo rozwiniętych na jednego mieszkańca przypada tylko kilka litrów wody oraz jakie to niesie ze sobą konsekwencje ,oraz dowiedzieli się co zrobić by oszczędzić wodę każdego dnia podczas codziennego funkcjonowania. Ostatnie minuty lekcji uczniowie poświęcili na kolorowankę obrazującą ilość zużytej wody do produkcji burgera. W klasie 7b na lekcji biologii uczniowie po obejrzeniu filmu „Czy zabraknie nam wody” (https://bit.ly/czy_zabraknie_wody), podjęli dyskusje związana z ograniczonymi zasobami wody oraz rozwiązali podsumowujący quiz. Na lekcjach matematyki również nie zabrakło wzmianki o Dniu Wody gdyż uczniowie kolorowali kartę z kalendarza uzupełniając zadania matematyczne związane z tematyką wody. Dzień wody na lekcjach chemii to pogadanki związane z tematem wody, interaktywny quiz i oczywiście chemiczne doświadczenia – poznajemy hydraty. Uczniowie dowiedzieli się, że Hydraty – swoje kolory zawdzięczają obecności wody w ich cząsteczce. Po odparowaniu z nich wody poprzez ogrzewanie, powstał biały proszek, a następnie po wkraplaniu wody kolor związku powrócił. Jak widać woda potrzebna jest wszędzie i ma wiele właściwości. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej również dzięki swoim nauczycielom poznali ciekawostki związane z wodą, rozwiązywali quizy, kolorowali, oglądali filmy tematyczne, tworzyli mapy myśli oraz dyskutowali. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorzy: Arkadiusz Dobosz, Małgorzata Grzelczak.

Skip to content