Dzień Ziemi w klasie 6b

Uczniowie klasy 6b w związku z obchodami Dnia Ziemi uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach projektu podczas zajęć lekcji biologii klasa 6b uczestniczyła w wykładzie online pt. ”Cała szkoła (i okolica) na rzecz środowiska” podczas którego poznaliśmy wiele przykładów działań, które można wdrożyć na rzecz środowiska przez społeczność szkolną. Drugim zadaniem były zajęcia terenowe podczas których uczniowie musieli znaleźć i udokumentować w postaci zdjęcia, rysunku lub opisu: oznaki zależności (jeden element natury ożywionej bądź nieożywionej jest zależny od drugiego), oznaki działalności człowieka (coś co zostało stworzone przez człowieka), oznaki różnorodności biologicznej (duża różnorodność organizmów żywych), oznaki bieżącej lub nadchodzącej pory roku, coś niezwykłego lub niespodziewanego, oraz zwierzę bądź minerał. Podsumowaniem zajęć była krótka pogadanka na temat ochrony środowiska oraz wykonanie posteru. W naszej szkole przy sali numer 4 powstała również prezentacja materiałów dydaktycznych dotyczących wskazówek jak być less waste, co zrobić z odpadów i niepotrzebnych przedmiotów. Zapraszam do fotorelacji z projektu.Organizator: Arkadiusz Dobosz

Skip to content