Gminny Konkurs Ortograficzny w SP nr 1 w Kórniku

19 maja 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kórniku zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” dla klas trzecich. Nasza szkoła także zgłosiła swój udział. Uczestniczkami konkursu były uczennice klas trzecich, które zdobyły najlepsze wyniki w naszym szkolnym konkursie ortograficznym. Pierwszy zadaniem było dyktando, potem trzeba było poprawić błędy w tekście oraz ostatnie zadanie polegało na wskazaniu odpowiedniej zasady do podanego wyrazu z trudnością ortograficzną.  A oto wyniki konkursu: „Mistrzem Ortografii” na poziomie gminnym została uczennica naszej szkoły Nadia Skrzypczak z klasy 3d. Pozostałe uczennice z naszej szkoły zajęły: trzecie miejsce Julia Matysiak (3c), piąte miejsce Zuzanna Kowalska (3b). Trzecioklasistki wykazały się ogromnymi umiejętnościami ortograficznymi i czujnością ortograficzną. Jako szkoła odnieśliśmy ogromny sukces! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Elżbieta Kubicka

Skip to content