Kto w rodzinie jest najważniejszy?

To ostatni temat z projektu Uniwersytetu Dzieci „ Jak odczytywać emocje?” Uczniowie klasy 3a po obejrzeniu filmu zastanowiły się: co to jest grupa społeczna, kto może stanowić grupę społeczną, jakie mamy grupy społeczne, czy możemy przynależeć do kilku grup? Poprzez zabawę doszły do wniosku, żeby osiągnąć cel, każdy jest potrzebny w grupie i może się przyczynić do osiągnięcia celu. Następnie zastanowiły się jaką grupą społeczną jest rodzina i kto w tej grupie jest najważniejszy? Zdania były podzielone. Po pytaniach pomocniczych, takich np. kto przygotowuje posiłki w domu, kto utrzymuje rodzinę, kto sprząta, kto rozśmiesza w rodzinie itp.? Dzieci doszły do wniosku, że każdy jest równie ważny i potrzebny w grupie społecznej jaką tworzy rodzina. Na koniec uczniowie otrzymali dyplom dla klasy oraz imienne dyplomy uczestnictwa w projekcie 😊

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content