“JASEŁKA U HRABINY” W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY 
W DNIU 22 GRUDNIA 2022R. 

Na stałe w tradycję Szkoły Podstawowej nr 2 wpisały się już Jasełka, a także klasowe wigilie. 
W ten dzień dla uczniów klas 4-8 odbyło się przedstawienie pt. „Jasełka u Hrabiny”, które treścią nieco odbiegało od tradycyjnych jasełek. Dzięki temu było oryginalne i budziło żywe zainteresowanie widzów. Aktorami byli przede wszystkim uczniowie klas IV, V, VI i VII.  
Tytułowa bohaterka naszego przedstawienia to zimna, dumna i wyniosła Hrabina, która nawet nie myśli o przygotowaniu się i duchowym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. 
Do otaczających ją osób odnosi się z wyższością i pełną pogardy postawą. Nie zmienia jej podejścia nawet uboga kobieta prosząca o wsparcie dla swoich dzieci. Jej serce zaczyna mięknąć, gdy pracujące u niej służące wstawiają się za nią swoją modlitwą. Do Hrabiny przychodzi Anioł, który ukazuje jej prawdę o narodzeniu Jezusa. Pod wpływem tajemnicy Bożego Narodzenia otwiera swoje serce na drugiego człowieka. 
  
Nasi uczniowie zaprezentowali fenomenalne zdolności aktorskie ukazując nam, że narodzony w Betlejem Jezus przychodzi do każdego człowieka bez wyjątku. 
Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem Pań katechetek:  
p. Moniki Czubanowskiej i Anny Stelmach 

Skip to content