Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu kryje prawdziwe skarby cywilizacji egipskiej. 19 kwietnia uczniowie klas IV b i IV c postanowili obejrzeć cenne zbiory, udając się na wycieczkę, która była jednocześnie lekcją muzealną. Zwiedzanie rozpoczął spacer po starym mieście z przewodnikiem, który opowiadał  historię najciekawszych obiektów oraz legendy z nimi związane. Z poznańskiej fary przeszliśmy na Plac Kolegiacki, a stamtąd do muzeum. Każda klasa uczestniczyła w innych warsztatach poprzedzonych prezentacją. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań, czym miło zaskoczyli samych prowadzących. Ostatnim etapem było zwiedzanie ekspozycji.                 Wycieczkę zakończyliśmy odpoczynkiem i posiłkiem w McDonald’s.

Organizator: Katarzyna Warteresiewicz

Skip to content