Lekturki spod chmurki – Podróżowanie przez czytanie- Podróż po Polsce.

26.10.2022 klasa 3a wybrała się wraz z chmurką Tosią w   podróż do miasta Łodzi – rodzinnej miejscowości głównego bohatera książki Agnieszki Frączek „ Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą”. Na początku naszej wyprawy klasa spakowała walizkę na jednodniowa wycieczkę. Następnie na mapie ustalili, gdzie leży miasto Łodź. Zanim odbyła się podróż wspólnie przeglądając foldery zachęcające do zwiedzania na stronach różnych biur turystycznych uczniowie zastanowili się jakie miejsca warto zwiedzić w Łodzi. I tak powstał baner reklamujący miejsca warte odwiedzenia. Po klasa dostała zadanie w grupach utworzenia broszury reklamującej najciekawsze miejsca miasta Łodzi. Klasa podzielona na 3 grupy wzięła się za rozplanowanie co umieszczą w swojej broszurze. Po burzy mózgów, przydzieleniu zadań przez liderów grupy i współpracy powstały piękne broszury reklamujące miasto Juliana Tuwima. Na koniec klasa dokonała samooceny ze znajomości miasta Łodzi.

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content