TEG-Solidarni ponad granicami – spotkanie z Ukrainą

Tydzień Edukacji Globalnej
Solidarni ponad granicami – spotkanie z Ukrainą

16 listopada uczniowie klas 8a, 8c, 5c spotkali się z Ukrainką panią Lubomirą Baranowską. Wszyscy wiemy, co dzieje się w Ukrainie, wielu z nas w miarę swoich możliwości stara się nieść pomoc w trudnym dla tego kraju czasie, jednak niewiele o nim wiemy. Naszą wiedzę w malowniczy sposób uzupełniła pani Luba, która pokazała nam Ukrainę, jakiej nie znamy z jej bogatą historią, atrakcjami turystycznymi, kulturą i tradycją. W prezentacji pokazała piękne okolice Kijowa, Lwowa i Odessy, ale również tradycję kulinarną świąt, regionalne stroje i wyszywanki. Na zakończenie pani Luba podziękowała uczniom za udzieloną pomoc oraz chwilę porozmawiała z ukraińskimi dziećmi uczącymi się w naszej szkole.

Spotkanie zorganizowała: Agnieszka Półchłopek

Skip to content