Warsztaty plastyczno–literackie „Ja i kosmos na obrusie”

Dnia 26 września uczniowie klasy 3b na zaproszenie Kórnickiego Ośrodka Kultury wzięli udział w warsztatach plastyczno–literackich „Ja i kosmos na obrusie” z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. Warsztaty poświęcone noblistce urodzonej w Kórniku, przeprowadziła pani Anna Sabiłło biblioterapeutkai animatorka. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością Wisławy Szymborskiej oraz usłyszeli  kilka ciekawostek z życia poetki. W trakcie warsztatów dzieci uczestniczyły w twórczych zabawach ruchowych, które przeplatane były słuchaniem fragmentów najnowszej książki Michała Rusinka pt. „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”. Zajęcia zakończyły się stworzeniem wyklejanki – kolażu pt. „Jakie myśli miała w głowie Pani Wisława?”. Właśnie takie wyklejanki w formie pocztówek przygotowywała Wisława Szymborska dla swoich przyjaciół i czytelników. Udział w warsztatach był ciekawą formą zajęć. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Opiekun: Izabela Biernacka

Skip to content