Weihnachten im Deutschunterricht.

Świąteczne zajęcia na kółkach języka niemieckiego.

Ostatnie lekcje języka niemieckiego przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczęszczający na kółka językowe z klas IV ,V i VI spędzili na nauce zwrotów i słownictwa o tematyce bożonarodzeniowej w języku niemieckim. Celem lekcji było poznawanie, rozwijanie i doskonalenie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia w zeszycie czy też online dotyczące słownictwa związanego ze świętami, jak np. dopasowanie obrazka do odpowiedniego słowa (np. choinka- der Weihnachtsbaum ).Oglądali i słuchali piosenki świąteczne jak np. „Kling glockchen,klingeligeling”.Dodatkową atrakcją było przygotowanie przez chętnych uczniów kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku niemieckim.

Słownictwo bożonarodzeniowe w języku niemieckim zostało opanowane bardzo szybko, a uczniowie mieli dużo radości z zadań, które wykonywali na lekcji.

Poniżej zapraszam do foto -relacji 😊opracowała: Paulina Tórz

Skip to content