Wycieczka do Pałacu Radolińskich i Muzeum Regionalnego w Jarocinie

Klasa 3a i 3b w dniu 28.03.20233 r. pojechała na wycieczkę do Pałacu Radolińskich i Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Na początku zostaliśmy oprowadzeni po Pałacu, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam historię rodu Radolińskich oraz pokazał komnaty, w których mieszkali. Nie omieszkała zaprowadzić nas też do piwnic pałacu. Miłym i niesamowitym doświadczeniem było przeniesienie się do jednej sali z czasów PRL – były tam stare sprzęty, które używano w tych czasach jak – stara waga, budka telefoniczna, pralki, suszarki maszyny do pisania, kryształy a nawet meblościanka. Jedna z sal była poświęcona też II Wojnie Światowej i bohaterom ziemi jarocińskiej. Po ekscytującej podróży w czasie przenieśliśmy się do Muzeum Regionalnego, które zaprosiło nas do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), która została sfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki. Eksponaty z Centrum Nauki Kopernik wyjaśniły nam różne zjawiska jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Dzieci poprzez zabawę i doświadczenie poznały wiele zasad fizyki i dynamiki.  W części warsztatowej w SOWiE znajdowała się Majsternia, w której dzieci wybierały zestaw materiałów i samodzielnie mierzyły się z zawartym w nim problemem. Tworzyły np. poduszkowce lub tor złożony z rur, piankowych modułów i haczyków dla spadającej piłeczki. Dzieci były zachwycone wycieczką 😊

Opracowała: Arleta Rauk

Skip to content