Wycieczka do Poznania

19 września klasa 3e wybrała się na wycieczkę do Poznania. Celem naszej podróży była wizyta w „Multikinie” oraz warsztaty w Manufakturze Czekolady. Podczas lekcji kinowej dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają filmy animowane, a następnie każdy z nas stworzył krótką, własną animację. W trakcie seansu kreskówki pt. „Magiczne muzeum” niejeden z nas odnalazł siebie w postaci głównego bohatera Henrysia, którego pasją były gry komputerowe. Projekcja animacji dała nam wiele powodów do przemyśleń i dyskusji, które prowadziliśmy podczas jesiennego spaceru do kolejnego celu naszej wycieczki. Zatrzymując się przed witryną Manufaktury Czekolady z ciekawością zaglądaliśmy do środka. Wszędzie widać było tylko CZEKOLADĘ – ulubiony przysmak każdego z nas. Warsztaty, w których wzięliśmy udział, były przecudne. Zapoznano nas z produkcją czekolady, a następnie zaangażowano w stworzenie własnej tabliczki tego niezwykłego przysmaku. Zwieńczeniem naszej wizyty były zakupy w „Czekoladowym sklepiku”. Z pewnością panujący tam zapach czekolady pozostanie z nami na długo…

Opracowała Marzena Kołacka

Skip to content