Projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty”

Klasa 3e już po raz drugi przystąpiła do projektu „Z ekologią na Ty”, którego celem jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, uwrażliwianie na piękno przyrody i przyczynianie się do zmniejszania dewastacji Matki Ziemi. W ramach realizacji zadań „Przyroda wokół nas” wykonaliśmy Lapbook o lesie. W naszej teczce tematycznej zamieściliśmy najważniejsze informacje dotyczące warstw lasu, drzew, zwierząt zamieszkujących polskie lasy oraz grzybów, które zbieramy jesienią i których zbierać nam nie wolno. W Lapbooku znalazły się również dwie gry: domino oraz duble. Dzięki nim nasza umiejętność rozpoznawania grzybów trujących, niejadalnych i jadalnych będzie wyćwiczona perfekcyjnie. Zapraszamy zatem do sali nr 16 gdzie znajduje się gazetka z wykonanymi pracami. Podziwiajcie nasze umiejętności nie tylko na fotografiach.

Opracowała Marzena Kołacka 

Skip to content