Wycieczka do YSTAD w Szwecji

w dniach 19-21 czerwca klasa 8 B wraz z rodzicami i wychowawcą Danutą Koszarek-Szternel wybrała się na wycieczkę do Szczecina-Świnoujścia-Ystad.

W programie wycieczki był przejazd pociągiem Intercity na Pomorze Zachodnie- SZCZECIN,

zajęcia na Wydziale Nawigacyjnym Politechniki Morskiej. Ponadto spacer z przewodnikiem na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego z Urzędem Wojewódzkim, Muzeum Morskim i Akademią Morską, Filharmonia. Następnie przejazd pociągiem Intercity do ŚWINOUJŚCIA, przeprawa promowa WOLIN-UZNAM, odprawa armatorska i zaokrętowanie, REJS pełnomorskim promem do YSTAD w SZWECJI. Nocleg na promie, po śniadaniu odprawa graniczna, zejście na ląd w Szwecji. Tam spacer po mieście, w którym jest ponad 300 domków w szachulcowej zabudowie z XVIw, Kościół Santa Maria Kyrka, wyjątkowy teatr „Ystad Teater” oraz klasztor Franciszkanów. Po południu odprawa armatorska, rejs do Polski, w międzyczasie zwiedzanie promu, morskie panoramy z górnego pokładu. Ogromną niespodzianką dla uczniów była obecność Bartosza Zmarzlika na promie, nie obyło się bez wspólnych zdjęć czy autografów.

Danuta Koszarek-Szternel

Skip to content